SLEVA -15% na zboží z kategorie VYROB SI MECHOVÝ OBRAZ – kód MATERIAL15.
Doprava zdarma pro objednávky nad 500 CZK – kód DOPRAVA.
Worldwide
Kategórie produktov
Filtrovať podľa materiálu

Často kladené dotazy

Všechny mechy a rostliny, které používáme při výrobě mechových dekorací jsou 100% přírodní a upraveny speciálním šetrným a zdraví neškodným procesem - stabilizací. Stabilizace zastavuje růst mechu a rostlin, zabraňuje tvorbě plísní a usazování prachu. Stabilizovaný mech a rostliny si zachovají své přirozené vlastnosti a krásný svěží vzhled i po letech.

Největší výhodou výrobků ze stabilizovaného mechu a rostlin je, že nevyžadují žádnou speciální péči a nejsou náročné na světelné podmínky. Proto jsou vhodné i do tmavších místností s nedostatkem denního světla jako je koupelna, toaleta, předsíně, chodby a pod. Rostliny a mechy jsou stabilizovány speciálním roztokem na bázi soli, proto se nesmí zalévat, kropit vodou ani zvlhčovat rozprašovačem. Pokud se na povrchu objeví prach, stačí jej jemně setřít antistatickou prachovkou.

Výrobce stabilizovaných mechů uvádí trvanlivost 7-10 let. Pokud je však budete správně skladovat, můžete se z jejich krásy těšit mnohem déle. Nejideálnějším prostředím pro mechové obrazy a mechové stěny je interiér s teplotou 10-25°C a vlhkostí 40-60%. Důležité je také neumísťovat mechové dekorace na přímé sluneční světlo, do blízkosti topných těles a jiných zdrojů vysoké teploty, které by mohly zapříčinit vysušení nebo vyblednutí mechu a rostlin.

Při obdržení mechového obrazu či instalaci nové mechové stěny můžete cítit specifickou přírodní vůni, která v průběhu cca 3-4 týdnů zcela vyprchá. Je to důsledek konzervačního procesu. Pro některé lidi může být tento zápach mírně nepříjemný, je však přirozený, naprosto bezpečný a zdraví neškodný.

Doba dodání závisí na konkrétním produktu, který si objednáte a jeho náročnosti na výrobu.

  • Produkty, které máme na skladě, odesíláme ihned po zpracování objednávky.
  • Produkty, které na skladě nemáme, ale nevyžadují dodatečné schvalování designu /design podle foto na e-shopu/ zařadíme do výroby a dodáme do 15 pracovních dnů.
  • Pokud si vyberete produkt, který si přejete upravit dle individuálních požadavků, dodací doba se může prodloužit.

 

Všechny mechové dekorace, které u nás vyrobíme i důkladně zabalíme tak, aby se během přepravy nijak nepoškodily. Ať už bydlíte kdekoliv v SR, ČR nebo kdekoli v zahraničí, můžete si být jisti, že objednané zboží k Vám přijde ve stejném stavu, jako kdybyste si ho vyzvedli osobně.

faq_img