🌞 LETNÍ AKCE 🌞 -20% na vybrané produkty se slevovým kódem LETO20.
Platí od 12.6. do 23.6.2024.
Worldwide

Mechové obrazy

BEZÚDRŽBOVÉ MECHOVÉ OBRAZY

Milujete čerstvý vzduch a procházky v přírodě? Uklidňuje Vás pohled na zeleň? Dopřejte si pocit harmonie i u Vás doma nebo v kanceláři. Naše originální bezúdržbové mechové obrazy dokonale zútulní a rozzáří stěny každého interiéru. Díky široké variabilitě rozměrů, tvarů a materiálů můžete vyskládat originální kompozici, která bude přitahovat pohledy kolemjdoucích. 

Mechové obrazy jsou vyrobeny ze 100% přírodního mechu a rostlin , které byly upraveny speciálním procesem – stabilizací Tento unikátní způsob konzervace roztokem soli a glycerinu způsobí, že mechy ani rostliny již dále nerostou, neplesniví, nepřitahují hmyz ani prach . Díky tomu se o ně nemusíte vůbec starat . Stačí jen jednou za čas přetřít antistatickou prachovkou a kochat se jejich krásou .

Kruhový machový obraz Symphony s drevom

PROČ SI OBJEDNAT BEZÚDRŽBOVÝ MECHOVÝ OBRAZ?

organic

Jsou 100% prírodní

forbidden

Nevyžadují žádnou péči – zalévání, stříhání

clean air

Zvlhčují a čistí vzduch

hypoallergenic

Má hypoalergenní vlastnosti - vhodný pro alergiky

slovakia

Poctivá slovenská výroba

hourglass

Mají dlouhou životnosť

KDE MŮŽE BÝT MECHOVÝ OBRAZ UMÍSTĚNÝ?

Pokoje, chodby, předsíně, kanceláře, obchodní prostory, medicínská centra

 

Stěny interiérů bez přímého dopadu UV záření – prevence před vyblednutím

 

Prostory s minimální vlhkostí 40%   – při nižší může schnout a ztvrdnout

Koupelny, toalety – tak, aby nepřišly do přímého kontaktu s vodou

JAK SE STARAT O MECHOVÝ OBRAZ?

1.

Nepolévat, nerosit, nestříhat!

2.

Neumísťovat na přímé sluneční světlo a do blízkosti topných těles

3.

Udržovat přiměřenou vlhkost

4.

Příležitostně přetřít antistatickou prachovkou

TYPY MECHOVÝCH OBRAZŮ

Bezúdržbové mechové obrazy vyrábíme vlastnoručně z nejkvalitnějšího stabilizovaného mechu a rostlin na trhu . V rámci materiálů využíváme rozmanité stabilizované rostliny ,  severský lišejník kopcovitý mech Bolmoss, lesní mech sibiřský mech v různých barevných odstínech. Potěšte sebe nebo své blízké netradičním originálním dárkem a vyberte si v našem e-shopu mechový obraz ve tvaru, barvě, velikosti, jaké se Vám líbí a kombinujte je navzájem podle vlastní fantazie!

Kruhové mechové obrazy

Hranaté mechové obrazy

ŠESTIÚHELNÍKOVÉ MECHOVÉ OBRAZY

NENAŠLI JSTE, CO JSTE HLEDALI?
Napište nám své přání a my Vám navrhneme a vyrobíme mechový obraz na míru!

Často kladené dotazy

Všechny mechové dekorace, které u nás vyrobíme důkladně zabalíme tak, aby se během přepravy nijak nepoškodily. Ať už bydlíte kdekoli na Slovensku, v Česku nebo jinde v zahraničí, můžete si být jisti, že objednané zboží k Vám přijde ve stejném stavu, jako kdybyste si jej vyzvedli osobně.

faq_img

Všechny mechy a rostliny, které používáme při výrobě mechových dekorací jsou čistě přírodní a upraveny speciálním šetrným a zdraví neškodným procesem - stabilizací . Stabilizace zastavuje růst mechu a rostlin, zabraňuje tvorbě plísní a usazování prachu . Stabilizovaný mech a rostliny si zachovají své přirozené vlastnosti a krásný svěží vzhled i po letech.

Největší výhodou výrobků ze stabilizovaného mechu a rostlin je, že nevyžadují žádnou speciální péči a nejsou náročné na světelné podmínky . Proto jsou vhodné i do tmavších místností s nedostatkem denního světla jako je koupelna, toaleta, předsíně, chodby a pod. Rostliny a mechy jsou stabilizovány speciálním roztokem na bázi solí, proto se nesmí zalévat, kropit vodou ani zvlhčovat rozprašovačem . Pokud se na povrchu objeví prach, stačí jej jemně setřít antistatickou prachovkou. 

Výrobce stabilizovaných mechů uvádí trvanlivost 7-10 let . Pokud je však budete vhodně vystavovat, můžete se z jejich krásy těšit mnohem déle. Ideálním prostředím pro mechové obrazy a mechové stěny je interiér s teplotou 10-25 °C a vlhkostí 40-60% . Důležité je také nedávat mechové dekorace na přímé sluneční světlo, do blízkosti topných těles a jiných zdrojů vysoké teploty, které by mohly zapříčinit vysušení nebo vyblednutí mechu a rostlin.  

Při obdržení mechového obrazu či instalaci nové mechové stěny můžete cítit specifickou přírodní vůni, která během cca 3-4 týdnů zcela vyprchá. Je to důsledek konzervačního procesu. Pro některé lidi může být tento zápach mírně nepříjemný, je však přirozený, naprosto bezpečný a zdraví neškodný.

Ne. Podklady pro mechovou stěnu vyrábíme v naší dílně. Základem je HDF nebo OSB deska, na kterou nalepíme stabilizovaný mech. Takto připravený podklad nainstalujeme přímo ve vašem interiéru. Díky tomu je instalace mechové stěny rychlá a bez zbytečného nepořádku.