SLEVA -15% na zboží z kategorie VYROB SI MECHOVÝ OBRAZ – kód MATERIAL15.
Doprava zdarma pro objednávky nad 500 CZK – kód DOPRAVA.
Worldwide

Mechové stěny

BEZÚDRŽBOVÉ MECHOVÉ STĚNY

Patříte k milovníkům přírody a rádi byste kousek z ní měli i u sebe doma či v kanceláři? Odrazuje vás však péče o živé rostliny? V tom případě máme pro vás skvělé řešení – bezúdržbové mechové stěny 

Mechové stěny ze stabilizovaného mechu a rostlin jsou nejnovějším trendem v interiérovém designu Poutají na sebe pozornost přirozenou, zářivě zelenou barvou. Pohled na zelenou mechovou stěnu  odbourává stres, působí příjemným a uklidňujícím dojmem . I proto jsou vyhledávaným designovým doplňkem pro domácnosti kanceláře hotelové prostory, obchodní provozovny či zdravotnická centra . Zazelenat dokážeme stěny, stropy, nosné sloupy, informační pulty, recepce… Možnosti využití mechu jsou nekonečné. 

Machová stena s rastlinami - Interway
Machová stena na mieru - ŠÚKL - Bratislava

Mechové stěny z naší dílny jsou zhotoveny ze stabilizovaného mechu a rostlin . Stabilizace je proces, v jehož rámci se sklizený a očištěný živý mech ponoří do stabilizačního roztoku složeného ze soli a glycerinu. Jde o zcela bezpečný a zdraví neškodný proces , který zbaví mech hmyzu zastaví jeho růst, zabrání vzniku plísní a usazování prachu . Zároveň si zachová přirozenou vlhkost , a tak nevyžaduje již další péči. Díky stabilizaci si krásu mechové stěny , můžete užívat mnoho let. 

JAKÉ VÝHODY MAJÍ BEZÚDRŽBOVÉ MECHOVÉ STĚNY?

organic

Jsou 100% přírodní

forbidden

Nevyžadují žádnou péči – zalévání, stříhání

clean air

Čistí a zvlhčují vzduch

hypoallergenic

Hypoalergenní - vhodné i pro alergiky

Machové hodiny - tichý hodinový strojček Quartz

Mají akustické vlastnosti – tlumí zvuk

hourglass

Mají dlouhou životnost

DO JAKÝCH PROSTORŮ JSOU MECHOVÉ STĚNY VHODNÉ?

Stěny interiérů bez přímého dopadu slunečního záření – vstupní haly , chodby , kanceláře,  obchodní prostory,   hotely,  domácnosti

Koupelny, toalety – bez přímého přímého kontaktu s vodou

Prostory s minimální vlhkostí 40%   – při nižší může schnout a ztvrdnout

 

Všude tam, kde toužíte mít zeleň, ale živým rostlinám se nedaří

NAVRHNEME A VYROBÍME VÁM MECHOVOU STĚNU NA MÍRU

Líbí se Vám představa, že byste takovou originální mechovou stěnu měli doma či ve firmě? Proměníme Váš sen ve skutečnost! Ve spolupráci s naší designérkou navrhneme, vyrobíme a nainstalujeme jedinečnou mechovou stěnu dle Vašich přání. Realizujeme mechové stěny z různých druhů mechu, v různých barevných provedeních – severský lišejník, kopečkový mech, lesní mech, sibiřský mech . V případě zájmu je umíme zkombinovat s různými druhy stabilizovaných rostlin, se dřevem, šiškami. Pro firemní zákazníky nabízíme také možnost osazení vlastního loga i s podsvícením. 

Dejte svému interiéru zelenou! Napište nám prostřednictvím formuláře, jak si svou mechovou stěnu představujete a my Vám obratem vypracujeme cenovou nabídku na míru .

Pošlete nám svou představu o mechové stěně a my se Vám ozveme

Zde vložte logo v křivkách:
(ZIP, PSD, PDF - max 1 súbor)
Zde vložte foto interiéru, kde chcete mechovou dekoraci:
(ZIP, JPG, JPEG, PNG,PDF - max 3 súbory)

Často kladené dotazy

Všechny mechy a rostliny, které používáme při výrobě mechových dekorací jsou čistě přírodní a upraveny speciálním šetrným a zdraví neškodným procesem - stabilizací . Stabilizace zastavuje růst mechu a rostlin, zabraňuje tvorbě plísní a usazování prachu . Stabilizovaný mech a rostliny si zachovají své přirozené vlastnosti a krásný svěží vzhled i po letech.

Největší výhodou výrobků ze stabilizovaného mechu a rostlin je, že nevyžadují žádnou speciální péči a nejsou náročné na světelné podmínky . Proto jsou vhodné i do tmavších místností s nedostatkem denního světla jako je koupelna, toaleta, předsíně, chodby a pod. Rostliny a mechy jsou stabilizovány speciálním roztokem na bázi solí, proto se nesmí zalévat, kropit vodou ani zvlhčovat rozprašovačem . Pokud se na povrchu objeví prach, stačí jej jemně setřít antistatickou prachovkou.

Výrobce stabilizovaných mechů uvádí trvanlivost 7-10 let . Pokud je však budete správně skladovat, můžete se z jejich krásy těšit mnohem déle. Nejideálnějším prostředím pro mechové obrazy a mechové stěny je interiér s teplotou 10-25 °C a vlhkostí 40-60% . Důležité je také neumísťovat mechové dekorace na přímé sluneční světlo, do blízkosti topných těles a jiných zdrojů vysoké teploty, které by mohly zapříčinit vysušení nebo vyblednutí mechu a rostlin.

Při obdržení mechového obrazu či instalaci nové mechové stěny můžete cítit specifickou přírodní vůni, která během cca 3-4 týdnů zcela vyprchá. Je to důsledek konzervačního procesu. Pro některé lidi může být tento zápach mírně nepříjemný, je však přirozený, naprosto bezpečný a zdravý. neškodný.

Doba výroby a dodání mechové stěny je individuální. Závisí na velikosti mechové stěny, designu celkové náročnosti na výrobu a instalaci. Datum zhotovení a dodání komunikujeme s klientem vždy v dostatečném předstihu.  

Ne. Podklady pro mechovou stěnu  vyrábíme v naší dílně . Základem je HDF nebo OSB deska, na kterou nalepíme stabilizovaný mech, popřípadě rostliny. Takto připravený  podklad nainstalujeme přímo ve Vašem interiéru . Díky tomu je  instalace mechové stěny rychlá a bez zbytečného nepořádku .